Crs Soft Hakkında
Crs Soft; 1939 yılından bu yana faaliyet gösteren; ISO, Fortune ve Capital Türkiye’nin en büyük ilk 500 özel şirketinde yer alan Şık Makas Grubu iştiraki ile 2010 yılında kurulmuştur. Devamı için tıklayınız.
Ürünler ve Projeler
e-dünya Ürünlerimiz
 • e-fatura
 • e-arşiv
 • e-defter
 • e-irsaliye
 • e-smm
Crs Soft İletişim
 •   Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji
       Geliştirme Bölgesi B2 Blok No: 401
       34220 Esenler / İSTANBUL
 •   0 212 489 33 13
 •   0 212 489 33 14
 •   infocrssoft.com
Aç
  0 212 489 33 13      infocrssoft.com

ÜRÜNLER

Anasayfa > Ürünler > e-dünya > e-arşiv

e-arşiv

 • e-arşiv Nedir?Open or Close

  e-dünya e-arşiv Uygulaması, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile GİB tarafından belirlenen standartlara uygun olarak kağıt formatta düzenlenen ve muhafaza edilen bütün faturaların elektronik ortama taşınması, elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, elektronik ortamda ibrazı ve elektronik ortamda raporlanmasını kapsamaktadır.

 • e-arşiv AvantajlarıOpen or Close

  Basım maliyeti yoktur.

  Gönderim maliyeti yoktur.

  Arşiv maliyeti yoktur.

  Fatura gönderimi ve onayı birkaç dakika içerisinde tamamlanır.

  Gelen ve giden faturaların, şirketlerin nakit akış planına dahil olma sürelerini kısaltır.

  Gerektiğinde faturaların ibrazı kolay ve hızlıdır.

  Fatura oluştuğu anda müşteriye e-mail gibi elektronik yollarla iletilir.

  Anlık ve otomatik veri kaydı ile hata ihtimalini en aza indirir.

  Faturaya ilişkin bilgilerin hemen kontrolü, doğrulanması ve uyuşmazlık çözümü kolaydır.

  Gelen giden faturaların kaybolması engellenir.

  Gelen ve giden faturaların elektronik olarak saklanması ile faturalara istenildiği zaman kolaylıkla erişim sağlanır.

  Kağıt fatura oluşturmak için kesilen ağaç sayısını azaltarak çevreyi korur.

e-dünya e-arşiv

e-dünya e-arşiv Özel Entegratör HizmetiNeden e-dünya e-arşiv Hizmeti?

GİB’den e-arşiv özel entegrasyon izni alan Crs Soft, zorunluluk kapsamında veya isteğe bağlı e-arşiv sistemine geçiş yapan mükelleflere, kendi bilgi işlem alt yapısı ve yazılımını hizmet olarak sunmaktadır.


e-arşiv hizmetini Crs Soft markası olan e-dünya vasıtasıyla alan mükellefler, fatura gönderme ve e-arşiv raporlarında Crs Soft’un mali mührünün ve zaman damgasının kullanılmasını talep edebilirler veya kendilerine ait mali mühürlerini ve zaman damgalarını kullanabilirler.


e-dünya e-arşiv özel entegrasyon hizmeti ile düzenlenen faturalar, elektronik ortamda hazırlanıp alıcısına elektronik ortamda veya kağıt fatura olarak gönderilebilir.


e-arşiv özel entegratörü Crs Soft, e-arşiv uygulamasında son kullanıcıya mali mühürlü ve imzalı faturaları PDF formatında gönderebilmektedir. Faturaların PDF formatında gönderilmesi, son kullanıcı için dosyanın hızlıca açılmasını ve kolaylıkla okunmasını sağlamaktadır.


e-dünya e-arşiv yazılım sisteminde faturalar;

 • e-fatura mükellefi olan müşterilere, e-fatura olarak
 • e-fatura mükellefi olmayan e-arşiv mükelleflerine, e-mail gibi yollarla elektronik ortamda
 • Bireysel müşterilere, müşterinin isteğine göre e-mail gibi elektronik ortamda veya kağıt çıktısı alınarak gönderilir.

e-dünya, e-arşiv hizmeti sunduğu kullanıcıların bütün faturalarının 2. nüshalarını elektronik ortamda 10 yıl boyunca güvenli bir şekilde saklamaktadır.


e-dünya e-arşiv özel entegrasyon hizmeti, fatura saklama ve ibraz etme işlemlerini çok daha kolay hale getirmesinin yanı sıra, zaman, iş yükü ve takip açısından da önemli faydalar sağlamaktadır.


e-dünya e-arşiv özel entegrasyon hizmeti; güçlü, hızlı ve güvenilir çözüm, zaman tasarrufu, izlenebilir bakım ve anlık destek hizmetleriyle, temel ilkesi olan müşteri memnuniyetini artırmaktadır.


e-dünya, e-arşiv uygulamasından özel entegrasyon yöntemi ile faydalanmak istemeyen kullanıcılara doğrudan entegrasyon danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.

e-arşiv ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için tıklayınız.

e-arşiv Sıkça Sorulan Sorular

 • e-arşiv faturası nedir?Open or Close

  e-arşiv faturası, Vergi Usul Kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın; 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlayan uygulamadır.

 • e-arşiv fatura kullanıcısı olma zorunluluğu Open or Close

  İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler en geç 1/1/2016 tarihine kadar e-arşiv uygulamasına geçmek zorundadır.


  Kapsam dışında kalan ve gönüllü olarak e-arşiv kullanıcısı olmak isteyen bütün mükellefler e-arşiv Uygulaması kapsamında faturalarını elektronik ortamda oluşturabilirler. Tebliğde belirlenen şartlar çerçevesinde müşterilerine faturaları elektronik ortamda gönderebilirler.

 • e-arşiv Yönetim Sistemi’nin kullanımı için bir kurulum gerekli midir?Open or Close

  Hayır. e-arşiv Yönetim Sistemi’ni doğrudan web üzerinden e-dünya’ nın sağlamış olduğu arayüz üzerinden kullanabilirsiniz.

 • e-arşiv’ e tabi firmalar e-fatura’ya da tabi midir? Tam tersi senaryoda durum nedir?Open or Close

  e-arşiv’ e geçecek firmaların eğer daha önceden geçmedilerse öncelikle e-fatura’ya geçmeleri zorunludur. Öte yandan, bir firma e-arşiv’ e tabi olmayıp sadece e-fatura’ya tabi olabilir (örneğin e-ticaret yapmayan firmalar)